top of page

Endüstriyel tip güç kaynağı tamiri

Günümüzde teknolojinin bize sunmuş olduğu en önemli yeniliklerden birisi güç kaynakları sistemleridir. Hayatın hemen her alanında olan endüstriyel tip güç kaynakları en önemli noktalara enerji vermek için kullanılır.Öncelikle farklı markalara ait güç kaynaklarını genel özellikleri aynı olmasına karşın, bazı farklılıkları olduğunun da bilinmesi gerekir. Markaların özellikleri ve arızaların genellikle neden ve nasıl gerçekleştiğinin bilinmesi, tamirin kolay ve kısa sürede yapılmasına neden olur. Fakat bu konuda gerekli bilgiye sahip olunmaması,endüstriyel güç kaynağı işlemini biraz zorlaştırır ve işlemin zaman almasına neden olur.

Elektronik cihazların içerisinde smps güç kaynakları , farklı nedenlerden dolayı arıza yapabilir. Bunlardan bazıları; yanlış çalıştırma, nem, kısa devre, yüksek voltaj ve benzer durumlar şeklinde sıralanabilir. Bu nedenlerin etkileri de nispeten farklı olur ve bundan dolayı güç kaynağı tamiri yapılmadan önce sorunun nedeninin tam olarak tespit edilmesi gerekir. Böylece hem sorunun tekrarlama ihtimali ortadan kaldırılır, hem de arıza daha etkili bir şekilde giderilir.

Teknik servislerimiz bünyesinde her marka ve güçte endüstriyel tip güç kaynağı tamiri , endüstriyel tip smps ve switchmode power supply tamiri yapılmaktadır.

endguc.jpg
bottom of page