top of page

Robot güç kaynağı tamiri

 

Günümüzde teknolojinin bize sunmuş olduğu en önemli yeniliklerden birisi robot sistemleridir. Üretimin hemen hemen her alanında olan endüstriyel robotlar en önemli zamandan kazanmal ve insan hatasını sıfıra indirmek için kullanılır.Fanuc , kuka, abb, yaskawa, mitsubishi , comau , motoman başda gelen robot güç kaynaklarındandır.Markaların özellikleri ve arızaların genellikle neden ve nasıl gerçekleştiğinin bilinmesi, tamirin kolay ve kısa sürede yapılmasına neden olur. Fakat bu konuda gerekli bilgiye sahip olunmaması,endüstriyel robot güç kaynağı tamir işlemini biraz zorlaştırır ve işlemin zaman almasına neden olur.

Elektronik robot kontrol panolarının içerisinde bulunan robot güç kaynakları , farklı nedenlerden dolayı arıza yapabilir. Bunlardan bazıları; yanlış çalıştırma, nem, kısa devre, yüksek voltaj ve benzer durumlar şeklinde sıralanabilir. Bu nedenlerin etkileri de nispeten farklı olur ve bundan dolayı güç kaynağı tamiri yapılmadan önce sorunun nedeninin tam olarak tespit edilmesi gerekir. Böylece hem sorunun tekrarlama ihtimali ortadan kaldırılır, hem de arıza daha etkili bir şekilde giderilir.

Teknik servislerimiz bünyesinde her marka ve model robot güç kaynakların tamir hizmetini vermekteyiz.

Tamirini yaptığımız robot güç kaynakları markaları

 

ABB robot güç kaynağı tamiri 
Kuka robot güç  kaynağı tamiri
Fanuc robot güç ünitesi tamiri
Yaskawa robot kaynağı tamiri
Mitsubishi robot güç kaynağı tamiri
Motoman robot güç kaynağı tamiri
Comau robot güç kaynağı tamiri

KPP 600-20-1x40 Güç Kaynağı tamiri

Arızalı endüstriyel robotların güç kaynaklarını bize tamir için gönderebilir ya da kendiniz getirebilirsiniz.Arızalı robot güç kaynaklarını sökme takma arıza tespiti için yerinde servis hizmetimiz vardır.

power supply robot.jpg
bottom of page